fbpx
Kredyt hipoteczny – kalkulator internetowy vs. indywidualna kalkulacja z doradcą
Kredyt to kilkanaście parametrów które decydują o jakości oferty. Jak więc znaleźć najlepszą? Dlaczego kalkulatory kredytowe oraz indywidualne wizyty w bankach nie mają sensu? Jak porównywać oferty i świadomie wybrać tą najlepszą?


Czy kalkulatory internetowe mogą zastąpić indywidualne kalkulacje z doradcą?

Internet to obszerne źródło informacji, wskaźników czy porównań. Czasami rzetelnych, a czasami nieobiektywnych i szkodliwych. Nie inaczej jest w kwestii oferowania pewnych usług i propozycji. Gdy sprawa dotyczy 30 letniego zobowiązania w postaci kredytu hipotecznego, pełne zaufanie do kalkulatorów może prowadzić do kłopotów. A już na pewno nie jest najlepszym rozwiązaniem z możliwych jeśli chodzi o weryfikację wariantów. W tym wpisie przedstawiamy powody, dlaczego tak się dzieje oraz wskazujemy, w jaki sposób uzyskać najlepszą ofertę kredytową na dany moment (uwzględniając wszystkie zmienne czynniki – zarówno po stronie banku jak i konsumenta).

Możliwe koszty w kredycie hipotecznym

Powyższe koszty cechują się dużą zmiennością czy okresowością. Ubezpieczenie pomostowe, które obowiązuje u niektórych przez okres miesiąca, a u innych może obowiązywać 3-4 lata. Ubezpieczenia na życie oraz nieruchomości teoretycznie obniżają marże, ale same w sobie stanowią duży, nieopłacalny koszt. Prowizje początkowe oraz te za nadpłatę lub spłatę całkowitą. Kwestia obsługi administracyjnej kredytu, czasów procesowania, wewnętrznych wymagań i preferencji banku np. dotyczących zawodu, formy zatrudnienia, składowych uzyskiwanego wynagrodzenia tj. premie i bonusy roczne. Te wszystkie elementy powodują, że nawet najlepsi doradcy muszą aktualizować swoją wiedzę nt. ofert, wymagań i przeliczników wewnątrz bankowych co miesiąc.

Coraz częściej obserwujemy również typową wyprzedaż miejsca reklamowego w serwisach porównawczych – kalkulatory sponsorowane, które na pierwszym miejscu wcale nie umieszczają najlepszej oferty. Wydaje się niemożliwe (Przecież to kalkulatory analityczne)? Wystarczy w pierwszym roku kredytowania zaoferować niższą niż docelowo marżę. A w regulaminie kalkulatora dopisać, że kalkulacja dotyczy pierwszych 12 miesięcy kredytowania.

Oczywiście kalkulatory podadzą nam najciekawsze oferty na podstawie RRSO oraz marży banku. Wysoką zmiennością będą się cechować w najbliższym czasie stopy procentowe. Ich uwzględnienie musi być zrozumiałe dla konsumenta – a tak nie jest. Istotna jest także rozmowa oraz zrozumienie dlaczego rata wzrośnie, kiedy i na podstawie ilu miesięcznego WIBORu. To wszystko składa się na koszt naszego kredytu. Bezpośredni oraz ten związany z ryzykiem ekonomicznym. Po zasięgnięciu opinii kalkulatora możemy udać się do banku. Pytanie jaki procent ofert chcemy weryfikować oraz analizować ich umowy? Podpowiem, że jest ich ok. 90 każdego miesiąca  i każda z nich cechuję się innym sposobem na zarobienie na kliencie. Nasi klienci często pytają, czy warto weryfikować oferty z banku już po rozmowie z doradcą? Często zachęcamy, bo rezultaty są oczywiste. Nie ma to większego sensu. Minusem jest także mocno ograniczona rola doradcy wewnątrz bankowego. Kredyt to także kwestia naszych oszczędności, zabezpieczeń, planów oraz obaw. To wszystko to zakres planowania, który oferujemy każdorazowo przy okazji organizacji kredytowej za naszym pośrednictwem.

Historyczne wartości WIBOR
Potencjalne zmiany w racie w wyniku wzrostu stóp procentowych

Nie każdy myśli o kredycie w bliskiej perspektywie. Nawet szacując decyzję na za 2-3 lata, warto znać realia oraz przygotowywać się do podjęcia zobowiązania. Często właśnie takie osoby korzystają z kalkulatorów i następnie powielają niewiedzę oraz błędy, które cechują internetowe algorytmy.

Dla czytelników tego portalu chcemy zaoferować solidną, wiarygodną alternatywę, na której będą mogli oprzeć swoje najbliższe jak i dalsze plany kredytowe. Osoby zainteresowane (zgłoś się tutaj) będą mogły otrzymać zestawienie ofert kredytowych aktualnych na dzień zgłoszenia wraz z opracowaniem kluczowych parametrów.

Bezpłatna konsultacja

Skonsultuj swoje plany kredytowe i upewnij się, że podejmujesz dobrą decyzję. Wejdź na stronę formularza zgłoszeniowego i wykorzystaj swoją szansę.

Koncepcja

Porozmawiajmy o różnych możliwościach

Kalkulacje

Precyzyjne obliczenia elementów składowych

Realizacja

Wsparcie na każdym etapie procesu

Monitoring

Nawigowanie ewentualnych zmian w czasie

Zapytaj autora

  •  nie pobieramy opłaty
  •  nie spamujemy
  •  nie sprzedajemy danych

Nasza gwarancja. Twoje bezpieczeństwo.

Dziękujemy!

8 + 7 =

Zapytaj autora

Nasza gwarancja. Twoje bezpieczeństwo.

  •  nie sprzedajemy danych
  •  nie spamujemy
  •  100% bezpłatnie

Dziękujemy!

15 + 11 =

Zapytaj autora

Nasza gwarancja. Twoje bezpieczeństwo.

  •  nie sprzedajemy danych
  •  nie spamujemy
  •  100% bezpłatnie

Dziękujemy!

9 + 4 =

Czy wchodzimy w techniczną recesję?

Ostatnie informacje o kwartalnym spadku PKB o 2.3% to zapowiedź technicznej recesji. Odczyty są znacząco gorsze niż oczekiwania. Wchodzimy w kolejną fazę cyklu. Co to oznacza dla polskiego inwestora?

Kredyt hipoteczny – wysokość WIBOR a odsetki w racie kredytowej

WIBOR – czym jest, jakie jest jego powiązanie ze stopami procentowymi i dlaczego jest tak istotny w Twoim kredycie?

Kredyt – większy wkład własny, czy środki na wykończenie?

Jak zaaranżować elementy kredytu, aby w naszym indywidualnym przypadku przyniosły nam maksymalną korzyść przy najmniejszym możliwym ryzyku?

Sytuacja Evergrande, a Twój kredyt hipoteczny

Czego możemy się nauczyć z historii giganta deweloperskiego – Evergrande? Jakie analogie możemy zaobserwować w odniesieniu do klasycznego kredytobiorcy?