fbpx

1 pensja rocznie!

W dzisiejszych czasach łatwiej popełnić błąd, aniżeli go uniknąć. Według statystyk, Polak wydaje średnio 1 pensję rocznie na niekorzystne rozwiązania. To oznacza 4 lata pracy całkowicie na darmo do okresu emerytalnego! Co mógłbyś zrobić z takimi pieniędzmi?

Zwłaszcza w dobie panującej pandemii Covid-19, zaoszczędzone środki mogą okazać się bezcenne do utrzymania komfortu i poczucia bezpieczeństwa finansowego.

Czy wiesz, gdzie mogą znajdować się Twoje oszczędności?

  • Kiedy po raz ostatni udało Ci się gruntownie przeanalizować swoje finanse i posiadane umowy? Często na takie pytanie słyszę odpowiedź: brakuje mi czasu / nie jest to konieczne, ponieważ i tak udaje mi się oszczędzać itp.
  • A może nie do końca wiesz, od czego zacząć? Być może zdajesz sobie sprawę z tego, że niekontrolowane finanse potrafią stanowić duże zagrożenie, ale póki co łatwiej zamieść problem pod dywan?

Mogę Ci pomóc usystematyzować ten temat. To, co oferuję moim klientom w formie przeprowadzenia osobistej / rodzinnej analizy, to zwiększenie świadomości nt. tego, jakie rozwiązania już posiadają, weryfikację ich skuteczności, a także opracowanie spójnego planu finansowego, który przybliży ich do zakładanych celów.

Gotowy zadbać o swoje finanse?

Osobista analiza finansowa

Krok po kroku do świadomych finansów

Bieżąca płynność w finansach

Czy Twoje codzienne finanse są bezpieczne

W obecnych czasach, gdzie zachęcanie do konsumpcyjnego stylu życia widać na każdym rogu ulicy, a nowoczesne technologie (jak np. płatności zbliżeniowe) „upraszczają nam” wydawanie pieniędzy w mgnieniu oka, niezwykle łatwo jest zgubić balans finansowy. Analiza bieżącej płynności finansowej często jest pierwszym krokiem do lepszego gospodarowania pieniędzmi w przyszłości.

Bezpieczeństwo finansowe

Czy Twoja rodzina i finanse są odpowiednio zabezpieczone

„W dzisiejszych czasach trzeba być niezwykle bogatym, aby pozwolić sobie na nieposiadanie ubezpieczeń” – to popularne zdanie świetnie odzwierciedla realia XXI wieku. Czy znasz swoje ubezpieczenia? Czy wiesz, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel ma szansę uniknąć odpowiedzialności?

W ramach analizy bezpieczeństwa porozmawiamy o zagrażającym ryzyku i tym, w jaki sposób możesz zadbać o to, aby zarówno Twoja rodzina jak i finanse miały odpowiedni parasol ochronny.

Zarządzanie oszczędnościami

Czy w pełni wykorzystujesz potencjał generowanych oszczędności

W dzisiejszych czasach równie ważne jak zwiększanie swoich dochodów jest umiejętne zarządzanie posiadanymi środkami. Czy w pełni wykorzystujesz potencjał ciężko zarobionych pieniędzy? Czy potrafisz ochronić ich wartość przed zjawiskiem inflacji?

Optymalizacja posiadanych umów

Czy zawarte umowy są korzystne i aktualne

Konkurencja pomiędzy podmiotami na rynkach kapitalistycznych doprowadza do ciągłej walki o klienta, a co za tym idzie – ulepszania ofert. Kiedy po raz ostatni udało Ci się przeanalizować posiadane umowy? Czy jesteś pewien, że zaakceptowane warunki są dla Ciebie najkorzystniejsze?

W ramach analizy finansowej masz możliwość zweryfikowania umów tj. kredyty hipoteczne i gotówkowe, leasingi, rozwiązania oszczędnościowe, polisy i nie tylko.

Plany i inwestycje

Sposoby na zwiększanie bezpieczeństwa w przyszłości poprzez pomnażanie nadwyżek finansowych.

Czy wykorzystujesz pełne spektrum możliwości dostępnych na rynku? Czy stopień ryzyka jest dopasowany do Twojego komfortu, a środki odpowiednio zdywersyfikowane? Czy wykorzystujesz ulgi podatkowe do zwiększenia rentowności inwestycji bez obarczania jej zwiększonym ryzykiem? Odpowiednio dobrane inwestycje są w stanie zmienić komfort naszego życia. Nieprzemyślane decyzje mogą narazić nas na spore straty.

Perspektywy emerytalne

Jak możesz przygotować się lepiej na seniorskie lata

Czy jesteś na bieżąco z wprowadzanymi reformami emerytalnymi? Czy wiesz, jaki jest stan Twoich kont w ZUS / OFE i na jakie świadczenia będziesz mógł liczyć? Czy aktualnie gromadzone oszczędności własne pozwolą Ci osiągnąć zakładany komfort w przyszłości?

Na konsultacji emerytalnej otrzymasz precyzyjne informacje dotyczące Twojej indywidualnej sytuacji, które pozwolą Ci podjąć świadome kroki w celu lepszego zabezpieczenia przyszłości.

Skorzystaj z szansy!

Przez okres pandemii Covid-19 usługa analizy finansowej jest bezpłatna dla czytelników tej strony. Możliwość odbycia konsultacji online i lokalnie.

Skorzystaj z informacji kontaktowych poniżej, aby zarezerwować termin.

Kontakt

Nasza gwarancja. Twoje bezpieczeństwo.

  •  nie sprzedajemy danych
  •  nie spamujemy
  •  100% bezpłatnie

4 + 15 =

Często zadawane pytania

Ile czasu potrzebne jest na pełną analizę finansową

Jest to mocno powiązane z ilością posiadanych umów i celów, które chcemy zrealizować. Zazwyczaj spotkanie trwa ok. 60 minut.

Czy konieczna jest analiza wszystkich tematów?

Nie jest to wymagane, a rekomendowane. Analiza wszystkich tematów służy lepszemu zapoznaniu się z indywidualną sytuacją rozmówcy, zrozumieniu genezy dotychczasowych rozwiązań, zaobserwowaniu preferencji w zarządzaniu pieniędzmi i ostatecznie – celnemu zasugerowaniu możliwych kroków w celu ulepszenia działań.

Czy analiza finansowa wiąże się z zakupieniem rozwiązań?

Zdecydowanie nie jest to konieczne. Część rozmówców (zwłaszcza młodszych) w momencie rozpoczęcia współpracy nie miała jasno określonych planów finansowych lub posiadane rozwiązania były po prostu korzystne i nie było potrzeby ich zmieniania. Celem analizy jest zwiększenie świadomości finansowej – gruntowne poznanie dotychczasowych działań i określenie planów na przyszłość. Ewentualne decyzje i konieczność usprawnienia nie muszą się pojawić w ogóle lub mogą pojawić się z czasem.

Wszelkie materiały i opracowania graficzne są własnością intelektualną autora strony. Kopiowanie, modyfikowanie i udostępnianie bez pisemnego zezwolenia autora jest niedozwolone.